Gdańsk Sailing Week

Już w ten weekend Gdańsk Sailing Week. Najlepsi żeglarze będą walczyć w Mistrzostwach Polski w klasie Micro. Regaty odbędą się w dniach 27-29 września w Marinie 77 Racing w historycznym otoczeniu Twierdzy Wisłoujście. Za dwa lata w miejscu, gdzie obecnie powstaje przystań jachtowa, odbędą się Mistrzostwa Świata.

Pierwsze regaty z cyklu Gdańsk Sailing Week to przede wszystkim promocja żeglarstwa, aktywny wypoczynek i zdrowa rywalizacja. Tu liczy się współpraca zespołowa i motywacja do zdobycia tytułu mistrza. Wyjątkowość zawodów polega na połączeniu sportowego charakteru aktywności na wodzie, towarzyskiej integracji na brzegu oraz niepowtarzalnym otoczeniu Twierdzy Wisłoujście.

Marina 77 racing znajduje się południowej części Twierdzy Wisłoujście, gdzie jeszcze rok temu znajdował się wodny komisariat policji. Teraz powstaje tu przystań jachtowa. Pomysłodawcą i organizatorem regat jest Piotr Tarnacki, dziewięciokrotny mistrz świata w klasie Micro. – Naszym celem jest ożywienie basenu wokół twierdzy, chcemy by odbywały się tu cykliczne imprezy żeglarskie – mówi Tarnacki z 77 Racing Club Gdańsk. Klub prowadzi m.in. akademię żeglarską dla pasjonatów regat oraz program szkoleniowy dla firm łączący żeglarstwo i biznes. Rozpoczął także rewitalizację całego terenu. Naprawiono drewniane nabrzeże, odremontowany będzie zabytkowy Dom Plebana, w którym mieścił się komisariat. Przeprowadzona zostanie modernizacja 450-metrowej hali. Powstanie nowa hala z zapleczem socjalnym, łazienką, prysznicami, kuchnią. Budynki zabytkowe zostaną połączone z nowoczesnymi. Cały teren zostanie ogrodzony. Docelowo w wewnętrznej fosie Twierdzy Wisłoujście ma powstać 35 stałych miejsc postojowych dla tzw. rezydentów oraz ok. 20 miejsc gościnnych. Całość powinna być gotowa w ciągu dwóch lat.

A już w ten weekend odbędą się tu regaty Gdańsk Sailing Week, na starcie staną jachty klas Micro. – Oprócz Polaków, będą też ekipy z zagranicy – mówi Piotr Tarnacki. – Na razie organizujemy regaty weekendowe, w przyszłości chcemy organizować imprezy tygodniowe na wzór Tygodnia Kilońskiego (Kieler Woche) czy Pucharu Księżniczki Zofii na Majorce, by uczestników było zdecydowanie więcej.
Gdańskowi przyznano organizację w Twierdzy Wisłoujście Mistrzostw Świata w klasie Micro w 2021 roku.

KONTAKT DLA PRASY:

77 Racing Club Gdańsk
Stara Twierdza 2-4
80-551 Gdańsk

Sambor Mieruszewski kom. 608 192 315
Ewa Przykłota kom. 663 441 072
Piotr Tarnacki kom. 509 409 309

MEDIA:

Zdjęcia do pobrania z Mistrzostwa Świata w Słowacji:
https://photos.app.goo.gl/5TPAjPnhPFMEF4BD6

Zdjęcia do pobrania z regat Nord Cup w Gdańsku:
https://photos.app.goo.gl/hvRLcDpaThUvfVik8

Zdjęcia do pobrania Twierdza Wisłoujście
https://photos.app.goo.gl/7Ptw4bnwRBd18Fz29

Logo Gdańsk Sailing Week:
http://77racing.pl/download/Logo_GSW.zip