O nas

Od ponad 20 lat żeglujemy w regatach rangi mistrzowskiej na poziomie Mistrzostw Świata, Europy czy Pucharu Świata. Nasza pasja jaką jest żeglarstwo, sama w sobie daje nam wiele satysfakcji - jednak za każdym razem walczymy o najwyższe cele, niezależnie czy są to regaty krajowe czy międzynarodowe. 

77 racing to

77 Team – Jeden z nielicznych zawodowych i sportowo utytułowanych teamów żeglarskich w Polsce.

77 Marina – Nowoczesna baza sportowa w samym sercu historycznego Gdańska – Twierdzy Wisłoujście.

77 Academy – Akademia żeglarska dla pasjonatów regat i żeglarskich wyzwań na najwyższym poziomie.

Sail2Business – Rozwojowy program szkoleniowy dla firm – połączenie żeglarstwa i biznesu w treningu kompetencji miękkich.

Team

Piotr Tarnacki – 8-krotny Mistrz Świata w klasie Micro, zdobywca blisko 30 medali Mistrzostw Polski, triumfator Pucharu Świata i Europy. Uczestnik wielu regat morskich, syn Bronisława Tarnackiego – wybitnego polskiego żeglarza. Żeglarz roku 2017, 2018.

Michał Olko – Wielokrotny Mistrz Polski, zdobywca pucharu Polski, uczestnik Mistrzostw Świata, Europy oraz wielu prestiżowych regat Maxi. Właściciel i konstruktor prestiżowego biura projektowego MMC

Łukasz Paszko – Mistrz Polski jachtów morskich w klasie ORC. Uczestnik Mistrzostw Świata i Europy w klasach Micro i 505. Ekspert firmy North Sails – lidera w produkcji żagli.

Jerzy Chodubski – Trener 77 racing. Wielokrotny Mistrz Świata w klasie Micro. Wybitny żeglarz morski – uczestnik regat Legend Volvo Ocean Race. W roli trenera 77 racing team od 2015 roku. Zdobywca 2 tytułów Mistrza Świata.

FLOTA JACHTÓW

MICRO TONNER – Micro to najmniejsza klasa jachtów morskich. Nieduże, balastowe lub balastowo-mieczowe jachty stworzone do żeglugi śródlądowej i przybrzeżnej z ograniczeniem długości do 5,5 metra. Nasz jacht to karbonowa konstrukcja Grzegorza Banaszczyka ze stoczni jachtowej Wind Yacht z Łodzi.

Melges 20 – to najnowsza i najszybciej rozwijająca się klasa regatowa na świecie pochodząca z największej stoczni jachtów regatowych. Obecnie na świecie żegluje ponad 400 jachtów one-design z kilem o długości 20 stóp projektu pracowni Reichel/Pugh Yacht Design.

MARINA TWIERDZA WISŁOUJŚCIE

Twierdza zwana także Fort Carré to jeden z historycznych i turystycznych „hitów Gdańska” odwiedzanych latem przez blisko 150 tys turystów.

77 Racing Club to nowa marina w centrum zabytkowej fortyfikacji – Pomnika Historii Polski. Bliskość pomnika Westerplatte oraz historycznych ruin z początku XV wieku wprowadza łączy historię Polski z historią polskiego żeglarstwa.

 

77 Racing Club Gdańsk
Stara Twierdza 2-4
80-551 Gdańsk